domingo, 15 de octubre de 2017

SITGES 2017: PROGRAMACIÓN DE LA UNDÉCIMA JORNADA - DOMINGO 15 DE OCTUBRE


DÓNDE: SITGES

FECHAS:  DOMINGO 15 DE OCTUBRE 2017

ACTIVIDADES:

Sesiones del Domingo, 15 de Octubre de 2017


Auditori Meliá Sitges
HoraTítuloSecciónDuraciónCompra
09:30Marató Matinée Auditori
15:30Marató Auditori

Retiro
HoraTítuloSecciónDuraciónCompra
09:30Marató Matinée Retiro
15:30Marató Retiro

Prado
HoraTítuloSecciónDuraciónCompra
09:30Marató Matinée Prado
15:30Marató Prado

Brigadoon
HoraTítuloSecciónDuraciónCompra
12:00Sitges Clàssics
  • Brigadoon
96'Gratuito
14:00Ciclo Drácula Desencadenado
  • Brigadoon
72'Gratuito
16:00Trash-o-Rama presenta
  • Brigadoon
93'Gratuito

Tramuntana Meliá Sitges
HoraTítuloSecciónDuraciónCompra
09:30Marató Matinée Tramuntana
15:30Marató Tramuntana

Samsung VR Cinema
HoraTítuloSecciónDuraciónCompra
11:00Talismán / Night Night
  • Samsung Sitges Cocoon - Sesión Especial
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
17'
11:30Melita
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
24'
12:00La Reina de la Casa / Campfire Creepers
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
  • Samsung Sitges Cocoon - Sesión Especial
17'
12:30Annabelle Creation / It / Portal / Death Note
  • Samsung Sitges Cocoon - Activaciones
  • Samsung Sitges Cocoon - Activaciones
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
  • Samsung Sitges Cocoon - Activaciones
16'
13:00Dreams of blue / I saw the future
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
12'
13:30Knives / It
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
  • Samsung Sitges Cocoon - Activaciones
20'
14:00An Obituary / Ceremony / Bad Winter's Day
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
  • Samsung Sitges Cocoon - Sesión Especial
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
19'
14:30Alteration
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
15:00Through you / The Argos File
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
18'
15:30Campfire Creepers / Mule
  • Samsung Sitges Cocoon - Sesión Especial
  • Samsung Sitges Cocoon - Sesión Especial
18'
16:00Reawakening of Memories / The Argos File
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
4'
16:30MIYUBI
  • Samsung Sitges Cocoon - Sesión Especial
40'

ENLACES:
www.sitgesfilmfestival.com

sábado, 14 de octubre de 2017

SITGES 2017: PROGRAMACIÓN DE LA DÉCIMA JORNADA - SÁBAD0 14 DE OCTUBRE


DÓNDE: SITGES

FECHAS:  SÁBAD0 14  DE OCTUBRE 2017

ACTIVIDADES:
Sesiones del Sábado, 14 de Octubre de 2017


Auditori Meliá Sitges
HoraTítuloSecciónDuraciónCompra
08:30
  • Clausura
93'
10:30
  • Anima't
130'
13:00
  • Oficial Fantàstic fora de competició
124'
15:30
  • Sesión Especial
104'
17:15
  • Sesión Especial
125'
20:00Gala Cloenda
  • Clausura
93'
23:30Marató Sorpresa

Retiro
HoraTítuloSecciónDuraciónCompra
08:15
  • Òrbita
96'
10:00
  • OF Competición
123'
12:30
  • OF Competición
140'
15:00
  • OF Competición
101'
17:00
  • Anima't
130'
19:30
  • Panorama Fantàstic
83'
21:15
  • Clausura (Fuera de Competición)
100'
23:15
  • Oficial Fantàstic fora de competició
97'
01:15
  • Sesión Especial
  • Sesión Especial Cortos
  • Sesión Especial Cortos
  • Oficial Fantàstic fora de competició
  • Midnight X-Treme
307'

Prado
HoraTítuloSecciónDuraciónCompra
09:00
  • Anima't
90'
11:00
  • Sitges Clàssics - The Hong Kong Movie Experience
128'
13:30
  • Sitges Clàssics - Dracula
127'
16:30
  • Noves Visions Plus - Cloenda
139'
19:00
  • Noves Visions One
127'
21:15
  • Seven Chances
83'
23:00
  • Noves Visions One - Cloenda
102'
01:00La Nit del Terror
  • Sesión Especial Cortos
  • Sesión Especial Cortos
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme
427'

Brigadoon
HoraTítuloSecciónDuraciónCompra
12:00Estrena Documental
  • Brigadoon
95'Gratuito
14:00Homenatge Paco Pérez-Dolz
  • Brigadoon
82'Gratuito
16:00Premi Nosferatu - Tony Isbert
  • Brigadoon
85'Gratuito
18:00Estrena Llargmetratge
  • Brigadoon
85'Gratuito
20:00Estrena Documental
  • Brigadoon
118'Gratuito
23:00Estrena Llargmetratge
  • Brigadoon
73'Gratuito

Tramuntana Meliá Sitges
HoraTítuloSecciónDuraciónCompra
08:30
  • Oficial Fantàstic Discovery
89'
10:15
  • Noves Visions Plus
71'
12:00
  • Clausura (Fuera de Competición)
100'
14:00
  • OF Competición
136'
16:30
  • Oficial Fantàstic fora de competició
124'
18:45
  • Noves Visions Plus
117'
21:00
  • OF Competición
117'
23:15
  • OF Competición
112'
01:15Japan Madness
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme
315'

Espai Movistar +
HoraTítuloSecciónDuraciónCompra
19:00Babylon Berlin45'
20:00Twin Peaks, el fenómeno cultural de los 90
22:00Juego de tronos81'

Espai FNAC
HoraTítuloSecciónDuraciónCompra
13:00Presentació del llibre Lovecraft. La alargada sombra del tentáculo, una aproximació a l'obra i a l'autor de relats com "En las montañas de la locura" o "El horror de Dunwich". Amb la presència desl coordinadors del llibre Ramon Monedero i Antonio Rentero , i el col·laborador Tonio L. Alarcón. Presenta Jorge Martín Lucena, professor del CEU Abat Oliba.Gratuito
14:00Presentació del llibre Contes de terror amb la presència dels seus autors Emili Bayo, Jordi de Manuel, Empar Fernández i David Marín.Gratuito
16:00Presentació del DVD Salvación, amb la presència de la seva directora, Denise Castro.Gratuito
17:00Presentació del llibre Bajemos la luz y otros relatos nocturnos de María Utrilla, a càrrec de l'autora.Gratuito
18:00Presentació del llibre 'Cinezoico' que fa un recull de la figura del dinosaure a través de la història del cinema. Un breu recorregut per les produccions més rellevants d'aquest anomenat cinema del Mesozoic, així com la forma en què aquests ancestrals i enyorats rèptils han estat traslladats a la gran pantalla. Amb la presència de l'autor, Octavio López i presentat per Enrique MuniesaGratuito

Samsung VR Cinema
HoraTítuloSecciónDuraciónCompra
11:00Eyes in the Red Wind / Ray
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
18'
11:30I Saw the Future / Dreams of Blue / Bad Winter's Day
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
14'
12:00Melita
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
24'
12:30
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
13:00Through you / Ray
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
20'
13:30Heart of Fartness / Ray
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
21'
14:00La Reina de la Casa / Campfire Creepers
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
  • Samsung Sitges Cocoon - Sesión Especial
17'
14:30Talismán / Portal / Bad Winter's Day
  • Samsung Sitges Cocoon - Sesión Especial
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
17'
15:00Heart of Fartness / Ray
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
21'
15:30Annabelle Creation / It / Portal / Death Note
  • Samsung Sitges Cocoon - Activaciones
  • Samsung Sitges Cocoon - Activaciones
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
  • Samsung Sitges Cocoon - Activaciones
16'
16:00Knives / Ceremony
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
  • Samsung Sitges Cocoon - Sesión Especial
20'
16:30MIYUBI
  • Samsung Sitges Cocoon - Sesión Especial
40'
17:30
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
24'
18:00Alteration
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
19:00Talismán / Eyes in the Red Wind
  • Samsung Sitges Cocoon - Sesión Especial
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
22'
19:30Through you / Mule
  • Samsung Sitges Cocoon - Competición
  • Samsung Sitges Cocoon - Sesión Especial
20'

ENLACES:
www.sitgesfilmfestival.com